XXI a. kasdienybės dienoraštis

Lietuviško maisto kokybės nebėra

Šiandien beruošdamas pusryčius eilinį kartą sau padariau niūroką išvadą – lietuviško maisto produktų kokybė, kuria taip didžiuodavomės, dingo. Jeigu peržvelgtumėte lentynas parduotuvėje ar namuose, vaizdas nykus:

  • beveik visi produktai turi vienokių ar kitokių cheminės kilmės priedų, kurių tikslas – pailginti galiojimo laiką;
  • labai daug produktų naudoja skonio stipriklį – E621 (plačiau rašė ŽudykReklamą);
  • visi produktai gaminami greitai ir masiškai – individualios kokybės nebelieka, nėra net ir unikalių produktų (pavyzdžiui, bergždžiai ieškotumėte nestandartinio sveiko pyrago ar torto);
  • labai plačiau naudojami papildai ir pakaitalai – chemija vietoj mėsos, miltų, pieno ir t.t.;
  • kelias nuo žaliavų iki vartotojo labai pailgėjęs – kada paskutinį kartą malėte natūralias kavos pupeles? (taip, patogiau gauti „ruošinį“, bet dingsta kokybė);

Aišku, turime susitaikyti, jog nuolat augantis pasaulio burnų kiekis reikalauja mažinti kokybinius poreikius, tačiau ar tai tikrai ta vertė, kurios naudinga atsisakyti?

7 Comments

  1. Simas

    Tai nera kazkoks naujas procesas. Pasaulyje jau seniai nera normaliu produktu, o naturalus neraliai brangus. Esi vazinejes po pasauli, tai turetum zinoti kokios ten yra kainos ekologisku, naturaliu produktu.

  2. Liutauras

    žinau, tik gaila, jog praradom dar vieną konkurencinį pranašumą

  3. Simas

    Deja, tai nera konkurencinis pranasumas… 🙂 Brangaus produkto niekam nereikia… Net lietuviams. Daug metu pradirbau uzsienyje kokybes kontroles srityje. Patikek, pas mus tikrai produktai (vaisiai, darzoves) yra apgailetinos kokybes. As jau nesneku apie kitas maisto pramones sritis.

  4. RascalLT

    yra Lietuvoje dar naturaliu produktu, tiesa, jie darosi brangus. bet taip yra ne del buko noro uzdirbti, o del konkurencijos – juk daug paprasciau gaminti ir atiduoti i milziniskus reikalavimus keliancius prekybos tinklus chemiskai apsaugotus produktus, del kuriu (oficialios) kokybes nebereikia sukti galvos – galiojimo terminas nesibaigs, pirkejai nepaduos i teisma del parugimo ir panasiai.

    Pvz. apie piena as vis dazniau girdziu, kad zmones samoningai renkasi ilgo galiojimo piena, ir net nesusimasto, kodel jis toks…

  5. kostia

    yra turguje – pvz. Klaipėdos normalių produktų. Kaina – prekybos centrų. Kokybė gera. Arba galima pirkti iš žmonių. O parduotuvėse kokybė tapo panaši į visos ES. ypač fermentinio sūrio.Vaisiai LT – katastrofa. Ir ” Marlboro” šlamštas/

  6. Gytis

    Bet tai kur tu žmogau dėsies, valgai ir viskas..

  7. stb

    Dar shiek tiek pasirankioti imanoma…As kaip amzinai prisiekes “pienburnis” tikrai nesirenku ilgiausiai galiojanciu pieno produktu, nebent karshta vasara, kai parugsta net chemija:)Ant sulciu pakeliu( vienas koncentratas ) padejau tashka ir naudoju tik trilitriniuose fasuojams. Darzoves ir vaisius kiek imanona ( aishku einant i minusa) auginu sode. Kadangi fiziniu turiniu esame is ko ka sulapnojame, manau reikia pastoviai mastyti( nedarant is maisto garbinimo ) ka va valgome…O visa ta spalvotu skysciu bruda prekybcentru lentynose labai sekmingai atstoja virintas vanduo arba net nevirintas is padoraus vandentiekio:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *