XXI a. kasdienybės dienoraštis

Eismo įvykio deklaracija: pagaliau!

eismo įvykio deklaracijaVėl gera proga pagirti valstybės institucijas. Nuo balandžio 9 dienos įsigaliojo Kelių eismo taisyklių pakeitimai, pagal kuriuos dėl smulkių avarijų nebūtina kreiptis į policiją, jeigu kaltininkas pripažįsta savo kaltę. Tiesa, tautiečiai Europoje tokias naudoja jau senokai.

Bandau prisiminti man nutikusius įvykius kelyje: 1) ant plikšalos įvažiavau į užpakalį; 2) man įvažiavo į užpakalį prieš įsukant į žiedą; 3) iš šalutinio išvažiuodamas įvažiavau į užpakalį netikėtai sustojusiai apsidairyt vairuotojai; 4) nepamačiau iš kiemo išvažiavusio ir įvažiavau į sparną; 5) išvažiuodamas iš kiemo iškišau šoną į pravažiuojančio priekį; 6) man įvažiavo į priekį atbuliniu norėdamas persirikiuoti prie Smiltynės perkėlos. 3 atvejais iš 6 formaliai žiūrint pažeidėm taisykles ir susitarėm, 3 atvejais teko paaukoti po 4-6 val. (įvertinant visus apsilankymus Giraitės g. ir pan.) laiko. Dabar visais atvejais pakaks užpildyti šią deklaraciją, nes visais minėtais 6 atvejais iš karto sutarėme, kas kaltas.

Kita vertus, negaliu suprasti, kodėl forma pateikiama kaip skanuotas paveikslėlis (užima apie 2 Mb) , o ne kaip rimtas elektroninis PDF dokumentas, kurio ruošinį būtų galima iš anksto užpildyt sava info. Kritikos galima būtų pažerti ir naujovės komunikacijai – naujiena tikrai svarbi ir reikia, kad žmonės būtų išsamiai supažindinti, reikia daug nemokamų formų degalinėse, aiškinančių bukletų ir pan. Tinklaraščiuose irgi mažoka žinių.

3 Comments

 1. Simas J

  Šiaip ta forma yra padaryta ant save kopijuojančio popieriaus, nežinia kaip valstybinės institucijos žiūrės į savo rankomis atsispausdintą formą.

  Kitas dalykas – draudikams tai labai neparankus įstatymas, nes dabar galima padaryti įvykį, pvz., girtam, o užregistruoti ant kito žmogaus (draugės, žmonos, brolio ir t.t., kurių įvykio metu nėra šalia). Arba kitas pvz. – jei kaltininkas neturi draudimo, įmanoma susitarti įvykį “užregistruoti” kitą dieną (o po to staigiai bėgti į artimiausią draudimo bendrovę ir apsidrausti) ir t.t., trumpiau sakant visi įvykiai bus draudiminiai. Lazda turi du galus – draudikams išlaidų daugės, kas automatiškai reiškia privalomo civilinės atsakomybės draudimo brangimą.

  P.S. Aš pats UŽ techninių avarijų savarankišką registravimą

 2. BasketSLAVE

  Tiek per TV, tiek per radiją policijos pareigūnai aiškino, jog šiais atvejais (kada galima nekviečiant policijos pildyt deklaraciją) eismo įvykį sukėlę vairuotojai nebus baudžiami pagal LR ATPK. Deja, jie smarkiai suklydo, nes jokie ATPK pakeitimai nepriimti (kalbu apie ATPK 127 str. 2 d.), todėl tokie asmenys vis tiek turi būti traukiami administracinėn atsakomybėn (matomai policijai apie eismo įvykį praneš draudimo bendrovė, kai gaus užpildytą deklaraciją). Todėl per anksti džiaugiasi tie, kurie pagalvojo, jog bus išvengta administracinės atsakomybės. Tik tiek, jog sutaupysi tikrai daug laiko į įvykio vietą nekviesdamas policijos. O baudelė vis tiek pareis 🙂

 3. Ešerys

  del informacijos stokos tai tikrai sutinku ir tikrai apsidziaugciau jei deklaraciju formas butu galima gaut degalinese. nes dabar tikrai manau retas vairuotojas padares ta menkute avarija gales is detuves istraukt ir uzpildyt deklaracija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *