XXI a. kasdienybės dienoraštis

„Corruption is why we win“

SyrianaSyriana“ siužetas truputį trukdo pamatyti esminę mintį, tačiau tai tikrai dar vienas dėmesio vertas filmas (apie anksčiau matytą „Lord of War“ jau rašiau), pasakojantis apie pasaulio galingųjų žaidimus. Optimistai gali sakyti, jog tai tik dar viena sąmokslo teorija, tačiau pernelyg ryškus ryšys tarp JAV interesų kontroliuoti naftos ir dujų išteklius, nuolatinių karinių konfliktų, „demokratijos gynimo“ propagandos. Mano asmeninę nuomonę tiksliai atspindi citata iš vieno pokalbio filme, kur labiau patyręs sistemos varžtas aiškina realybę naujokui…

Ir tada prisimenu Isaiah Berlin’ą, kuris sakė, kad negatyvioji laisvės samprata (negali daryti A, B, C, …) žymiai tinkamesnė nei pozityvioji. Ir galvoju – maskolių valdomi Rusijos Federacijos gyventojai aiškiai žino, kur yra valstybę kontroliuojančių saugumiečių sritis, kodėl Дмитрий Медведев – dar vienas pavyzdys, kur jie laisvės neturi. JAV piliečiai gali galvoti, kad jie renkasi tarp Hillary Clinton, Barack Obama ir John McCain. Teoriškai – jie turi tokią laisvę… O iš tiesų?

7 Comments

 1. Aidas Puklevičius

  Labai jau Chomskiu, Sonntag ir Klein dvelkia…

 2. Liutauras

  tai žinia, kad širdy esu gryniausias komunistas 🙂 tik vat realybė pavertė užkietėjusiu kapitalistu 😀

  kaip tam posakyje: “jei jaunas nebuvai komunistas – neturi širdies, jei senas netapai konservatorius – neturi proto”…

  P.S. tai ar bus “Playboy”? noriu į redaktorius pasisiūlyt 🙂

 3. Vytenis

  “Kas būdamas devyniolikos nėra socialistas, tas neturi širdies. Kas būdamas trisdešimties vis dar yra socialistas, tas neturi smegenų.” – Otas von Bismarkas

  Jeigu tiksliau. 😉

 4. Vaidas

  As patikslinciau:
  “Kas būdamas devyniolikos nėra socialistas, tas neturi širdies. Kas būdamas trisdešimties vis dar yra socialistas, tas nepagydomas idealistas” – Vaidas:)

 5. Simas

  Siaip is tikro, socializmas ir komunizmas tai itin skirtingos savokos. O tokie zmones jas maiso… Net nebejuokinga.

 6. Liutauras

  Vyteni, ačiū!

  Vaidai, yra teisybės 🙂

  Simai, nemaišau, kalbu apie komunizmą

 7. Aidas Puklevičius

  Liutaurai,
  nieko apie Playboju nežinau išskyrus jau porą metų sklandančius gandus, kad “jau tuoj bus”. Estijoje jis atsirado be tokių gandų, tačiau po penkių numerių gyvena neypatingai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *