XXI a. kasdienybės dienoraštis

gzi.lt – atvirai ir garbingai apie žiniasklaidą

Vakar pagaliau startavo ilgokai ruoštas kuopelės žurnalistiką norinčių išsaugoti žurnalistų projektas www.gzi.lt. Projekto tikslus ir principus geriausiai pristato vienas iš iniciatyvos autorių – Mindaugas Nastaravičius, naujienų portalolrt.lt redaktorius.

Pirma, tai tikrai sveikintinas žurnalistų bendruomenės žingsnis į priekį. Visomis rankomis palaikau ir palaikysiu.

Antra, apie pagrindines dabarties žiniasklaidos problemas jau esu kalbėjęs viešai. „Transparency International“ tyrimas, pristatytas birželio pradžioje tą tik patvirtino.

Trečia, visi žurnalistų žingsniai į priekį iš tiesų atsiremia į vieną paprastą ir banalų reiškinį – žiniasklaida Lietuvoje yra verslas ir praktiškai neturi jokios šviečiamosios ar pilietinės funkcijos. O be tokios funkcijos žurnalistai tėra verslo užduočių vykdytojai. O Lietuvos verslui su etika kol kas tik pradedant bendraut ir užduotys skiriamos dažnai ribinėse su etika srityse.

Nepaisant pesimizmo – tokie darbai ir juos darantys žmonės veria duris į galbūt garbingesnę ateitį.

3 Comments

 1. churchill.lt

  o su ideja kad blogeris zurnalistas galbut gali prie projekto junktis ir laisvi zurnalsitai blogeriai? ar butini kriterijai, kad ir priklausyt LZS ?

 2. vklase.livejournal.com

  hey, su abibendrinimais reikia atsargiai. o tai kas nors dar ims ir pasijus įžeistas (pvz, tas, kuris mano kad atlieka šviečiamąją funkciją). o tai dabar kaip šeimyniniame gyvenime: tu man niekada neskiri dėmesio ir niekada nevykdai savo pažadų…:-)

 3. liutauras

  churchill'e, manau, kad gali, bet paskutinį žodį tars gži iniciatoriai

  vklase.livejournal.com'e, sutinku, žodis "dažniausiai" situaciją pagerintų 🙂 kita vertus, nemačiau nei vienos viešai skelbtos Lietuvos žiniasklaidos priemonės "redakcijos politikos", kurioje juodu ant balto būtų parašyta, kad ši priemonė šviečiamajai ir pilietinei funkcijai visada skirs prioritetą prieš komercinį interesą. o tai dabar lieka pilka zona, kurioje gali gaudytis tik pagal asmeninius patyrimus, kas garbingi, kas ne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *