XXI a. kasdienybės dienoraštis

Baltijos kelias-2

Buvau, vėliavą laikiau, „Estija!“  šaukiau.  Ne tik čia, bet ir Katedros aikštėje. a

Galbūt viena maža pastaba – palyginkim tų 1-2 tūkstančių susirinkusiųjų kostiumus, skėčius ir mobiliuosius telefonus su pirmojo Baltijos kelio dalyvių atributais. Komentarų nelieka, ar buvo verta organizuoti pirmąjį Baltijos kelią. Yra dėl ko kovoti.

Baisiai įdomu, kaip sekėsi latviams ir estams. Laukiam 🙂 Sulaukėm: latvių

18 Comments

 1. Anonymous

  Katalikishkai Lietuvai visada patiko veliavu neshiojimas , narsus kovos shuksniai, prieshu ( tariamu ir tikru ) paieshkos ir t.t. Tuo tarpu protestantishkoji Estija ir Latvija i tokius pompastinius dalykus paprastai visada reaguoja prakishkiau:) Kaip patyriau asmenishkai, netgi tyliai pasishaipo ir lietuviu "kovines dvasios" , ypac jeigu ivykiai vyksta netgi ne Lietuvoje:) Ar negeriau sudalyvauti gerose sporto varzybose ir ten lieti kovini entuziazma? Bent as tai taip ir padariau:)

 2. kostia

  buvau ir aš, sunku pasakyt kiek buvo laiudies,bet normaliai, o delfi. lv dar tyli,kaip ir delfi. ee, ten jų komentarai dažnai ir angliškai,tai užvakar delfi.est, kas dešimtas buvo -" thank yuo, Lithuania" :))) viskas gerai.

  lauksiu ką delfi. lv rašys, truputį suprantu latvietiškai:))

 3. Espauda

  Tai bent katedros aikste uzpildet? Bliamba, buciau ir as atlekes jei ne egzaminas.

 4. Anonymous

  ir tiesa dar kodel nera pvz. lenku ar suomiou veliavu? juk jie taip nemegsta sovietu ir rusu 🙂 arba kad ir vokieciu veliavu? ,kurie labiausiai kaip ir turetu nekesti sovietiniu kariu paminklu? 🙂 keista cia kazkaip..ar ne?

 5. kostia

  keista,kodėl nebuvo Japonijos vėliavų, Vengrijos, Čekijos??? arne??? keista,tikrai.

 6. Anonymous

  tikrai keista..juk Japonija ir dabar neagauna ( ir neatgaus niekada ) is ruskiu Kurilu salu dalies… Vengrija buvo okupuota CCCP…didziausias triukshmas kazkodel Lietuvoje? 🙂 marijos zemeje ir europos cente :))

 7. kostia

  geopolitinis solidarumas. Kaip į tai,kas vyko Talline atkreipt Europos Bendrijos dėmesį??? – apmėtyt kiašiniais rusų ambasadą???

  o LT tai vyksta todėl,kad kad rusakalbių čia – 6,5 proc.

  Nežinau,matyt Dobužinskio vidurinę esi baigęs, labai panašus į Delfi, lt komentatorių " tikrasis lietuvis"/

 8. menesis

  lenkai išgirdę koks triukšmas kilo dėl vieno paminklo iškėlimo, nusprendė surasti ir nugriauti visus 2 tūkstančius sovietinio palikimo paminklų 🙂 o lietuviai nė kiek nekaršti. tiesą pasakius mane nuvylė, kiek ilgai Seimui užtruko pareikšti paramą Estijai, atkreipti ES ir JAV dėmesį į tai, kas vyksta, kad tai tas pats, ką jos laiko terorizmu.

 9. Anonymous

  Na o Japonijoje ir Vengrijoje turbut rusu kaip Latvijoje -apie 50 procentu:)

  …visada idomu paklibinti tokius "peshtukus" ir paklausyti ju argumentuotu komentaru apie Lietuvos "geopolitika" ,amziu skirtumus ir puiku zinojima kada ir kas turi vartoti vaistus ir t.t…:)

  gerai gerai jau palieku ramybeje..nes karavanas vistiek tolyn eina sau:)

 10. Anonymous

  Tai ir Hitlerio portretus is karto galejot issinest, pergales dienos proga protestus suorganizave ir Baltijos kelio varda pasisavine…

 11. Anonymous

  Na zadejau cia nebelisti su savo nuomone ,bet ka tik zvilgterejes i LTV pamaciau ,kaip shiandien Estijos vyriausybes atstovai ishkilmingai padejo geles prie jau visiems zinomo kario paminklo.Kaip ir reikejo tiketis -likimo ironija veliavu mojuotojams :)) Dar rode kaip Lietuvos kariuomene ishkilmingai padejo vainika Antakalnio kariu kapinese

  ( ir paneriuose , kur zydus tuntais nugalabyjo vokieciai ).Idomu ,ka apie tai mano blogo geopolitikos ir politologijos specai? 🙂

 12. tetasigita

  buvau ir aš, bet šiek tiek vėlavau, kartu vėlavo viena močiutė, nekantriai laukėm autobuso, tai ji manęs ir klausia, ar ne į Katedros aikštę skubi? Labai pergyveno, kad vėluoja, buvo su sudėtinga lazda, alkūnei atsiremti, galvojau, kaip ji ten skubės, bet kai tik autobusas sustojo, ji pasileido bėgti, aš su ja nespėjau… Seno kalibro mokyklą, tikslo siekimas nepaisant nieko.

  O komentatoriams pasakysiu – užmirškit Estija, Rusijoje seniai kalbama, per kablelį apie visas tris valstybes, vis dažniau prisimenamas Kaunas, kuriame lietuviai, o ne vokiečiai žudė žydus ir tuojau akcentas gali persimesti ant mūsų.

  Dalyvavo daug politikų, manau kad jie protestuoti turėjo savo darbo vietoje.

 13. Vilkošius

  tu kaip tas "originalas" išmanai apie viską ir iš visų geriausiai žinai kas yra tiesa,kuris protingiausias ir t.t. neplanuoji prezidento rinkimuose dalyvaut? vestum liaudį į šviesų rytojų…

  neverta net gynčytis su tavim, kai tavo šnekos tokios pat paikos kaip duobkasių po 0,5l skysčio su alkoholio priemaišom.

 14. liutauras

  kolegos, rinkitės žodžius – juk visi vienoje pusėje stovim. pasislinkim, užteks visiems vietos.

 15. Anonymous

  na vilkoshiau ,parashyk ka nors argumentuoto ,o nesiputok kaip tas pats duobkasys…ar jau nebera argumenutu ?:))

  paprastai radikalams ir fanatikams ( kaip NASHI )jokiu argumentu ir nereikia…

 16. Anonymous

  Liutaurai, o ta sviesiaplauke tavo busimoji?:)

 17. liutauras

  stabmeldy, geriau su vėliavomis ruoštis mūšiui, negu tyliai pasiduoti. tai, ką padarė Smetona su savo berankiais generolais – išimtis iš lietuviškosios tradicijos

  Espauda, sakyčiau apie pusė pačios Katedros aikštės buvo

  stabmeldy, kodėl tamsta neatsinešei tų vėliavų? norint vėliavą atsinešti, pirmiausia ją reikia turėti. matyt, ne daug suomių ar vokiečių Lietuvoje, o vat latvių ar estų – yra

  menesi, sutinku, Seimas pavėlavo

  Anonymous'e, kodėl taikus nepriklausomos Estijos Vyriausybės ir jos teisės spręsti savo vidaus reikalus palaikymas tamstai siejasi su Hitlerio garbinimu? be to, mano protėviams daugiau žalos (t.y. kančių ir mirčių) sukėlė maskolių okupacija, o ne Hitlerio. logiška, kad turiu teisę labiau neapkęsti pirmųjų, o ne antrojo

  stabmeldy, mano senelis slapstėsi nuo tuo metu nekenčiamų sovietų kariuomenės, tačiau buvo priverstas eiti į karą, kuriame Latvijoje, kariaudamas prieš nacius, neteko rankos ir vėliau ilgą laiką buvo komunistų politinės propagandos įrankiu. jeigu sugebėsi paaiškinti, kurioje pusėje čia teisybė, mielai tamstai statau alaus bokalą

  tetasigita, jie mūsų vis tiek nepaims 😉

  rita, už tą nuotrauką jau gavau daaaaug velnių nuo savo meilės 🙂 nuotraukoje mano buvusio bendradarbio draugė. juk vėliavą reikia laikyti bent dviem žmonėms, o mitingas ir yra tam, kad būtum kartu su pažįstamais bendraminčiais

 18. Anonymous

  Tiesiog keletas faktu kuriuos visi puikiai zino:

  Be 1940 pasiprieshinimo CCCP uzeme tiek Lietuva ,Latvija ir Estija. Kariavo suomiai. Kurie net ir prarade didziule karelijos teritorija tolimesniais deshimtmeciais puikiai vare prekyba su CCCP ir buvo neutralus politinias klausimais:) PRAGMATISHKA politika? Beje kodel suomiai negyne estu su suomiu veliavomis? Juk tokie neatskiriami draugai ,vos ne viena tauta :))

  Pamirshtame kas uzgrobe Vilniaus krasta 1920 ir kas grazino 1940…Suprantu kad tai buvo CCCP pakisha,bet vistik…noriu tuom pasakyti, kad tylus prieshas Lietuvai blogiau negu girtas ruskis…Lenku veliavas matete katedros aikshteje? :)Itariu kad nelabai.

  Okupantais buvo tiek vokieciai tiek rusai. Pvz. laimejus vokieciams tvarkos butu zymiai daugiau ,bet kalbetume visi TIKRAI jau vokishkai. Mazosios Lietuvos pavyzdys.

  Pagrindinis klausimas.

  Kodel visa ta sharshala su paminklo perkelimu reikejo organizuoti butent pries geguzes 9-tos ishvakares?Na butu pagere ,paverke ruskiai prie to paminklo kaip ir 18 metu isheiles priesh tai ir viskas.Kol pagyriotusi ir ramiai perkeltu:)

  Apie Lietuvos kariuomene.

  Jaunimas NENORI tarnauti Lietuvos kariuomeneje.FAKTAS kaip blynas.Pazystu karo akademijos absolventus kurie GB persikvalifikavo i elektrikus:)) Kuom ginsiesi nuo rusu ? Veliavomis?

  Manau Lietuvybe reikia rodyti ne katedrose, o buityje ,darbe ir iprastame gyvenime. Su vietinias kitatauciais kalbeti tik Lietuvishkai ir t.t. ir pan. Tikra situacija patys puikiai zinote.Apie lietuvaiciu ciupociupsus pas muslikus ir ciurbanus tai isviso patyliu…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *