XXI a. kasdienybės dienoraštis

Propaganda: 1983 m. rugpjūčio 9 d. „Vakarinės naujienos“ (II)

Naujas propagandos gabaliukas – tik šį kartą tai pavyzdys, o ne priekaištas. Sporto žinia pranešama džiugiai ir pozityviai. Aišku, galima būtų įtarti, kad tai tik dar vienas prisitaikėliškumo pavyzdys, kai giriama viskas, kas slaviška, šiuo atveju – maskvietiška.

Žymiai įdomesnis yra tekstas, pažymėtas „Operacija „Vagonas“. Kas keisčiausia, naudojamos taisyklingos kabutės – priekyje devintukai apačioje, gale šešetukai viršuje!

Be to, pats tekstas yra pozityviai stachanovietiškai kritiškas. Autorius nuoširdžiai nori efektyvesnio darbo. Tokios socialinį pobūdį ir poveikį turinčios kritikos šiais laikais labai trūksta. Kas dabar bepabara nevalyvus kaimynus? Kas sudraudžia išdaigas krečiančius kaimynų kiemo vaikus? O juk tai pačios efektyviausios priemonės. Nuo mažų dalykų prasideda dideli nusikaltimai. Jau rašiau kažkada apie „Broken Window“ teoriją.

7 Comments

 1. Anonymous

  uzsiimineji tokiais niekalais, gal veikt neturi ka?

  darbo tau ryskiai per mazai 🙂

 2. liutauras

  sakiau, sakau ir sakysiu – mokėčiau DIDŽIULĘ sumą pinigų, jeigu galėčiau išvažiuot stažuotis į tarybinės propagandos mokyklą

 3. Anonymous

  pasiilgai tarybiniu laiku?nostalgija sirdi drasko?:)

 4. liutauras

  tiesiog, manau, vertinu objektyviai ir be išankstinių nuostatų. jeigu netiki – skaityk pirmąjį pavyzdį, ten meile tikrai nekvepia 😀

 5. Anonymous

  Jeigu butum pacitaves kovo astuntosios spauda, butum tikrai nusvites ir nusvietes… O del kabuciu tai stebiesi visai be reikalo. Kalbai spaudoje tuomet buvo keliami kur kas grieztesni reikalavimai nei siandien.

 6. Anonymous

  Ne tik teisingos lietuviškos kabutės „“ naudojamos, bet ir teisingas lietuviškas brūkšnys —

 7. liutauras

  o kas ir kodėl taip kontroliavo kalbos taisyklių laikymąsi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *