XXI a. kasdienybės dienoraštis

apie blogus – LNK laida „Bitė plius“ (buvusi NK TV)

Vakar Aurimė Aleksandravičiūtė su savo komanda mane ir Tomą Ramanauską (iš „MTV Baltic“) klausinėjo apie blogus Lietuvoje. Berods, reportažas planuojamas sausio 13 laidos (pradžia – 11:20) skiltyje „Skaitmeninis stilius“.

Tad kas svarbiausia? Kai trumpai galėčiau apibūdinti blogų padėtį Lietuvoje?

Pirma, kiek jų turim? blogas.lt, manau, aiškus lyderis su beveik 29 tūkst. blogų. Užsieniuose ir kituose projektuose dar surinktumėme 10-15 tūkst. Viso – apie 40-45 tūkst. blogų. Tai sudaro apie 4 proc. Lietuvos interneto vartotojų. Išvystytose tinkose tas skaičius siekia 2-3 kartus didesnę interneto vartotojų dalį. Išvada – augame ir dar turime, kur stiebtis. Jau daug pasako vien faktas, kad blogas.lt naujas įrašas vidutiniškai atsiranda kas 6 minutės (!). Kuris kita lietuviška interneto svetainė gali pasigirti tokiu nuosekliai atnaujinamo turinio potencialu?

Antra, kodėl blogai populiarūs, ar tai jau privalomas stiliaus atributas? Manau, tai jau tampa tam tikra mada, tačiau vis dar labiau dominančia „early adopters“, nei masinius vartotojus. Blogai užkrečia dėl trijų dalykų: subjektyvumo, įdomesnio/gyvesnio turinio ir interaktyvumo galimybių.

Trečia, Lietuvos blogai po truputį profesionalėja. Atsiranda rimtų teminių blogų, kurie tampa savireklamos, ekspertinių nuomonių šaltiniais. vz.lt žengė rimtą žingsnį, tačiau dar nesiryžta jungti virtualiojo ir spaudos kanalų turinio. Lietuvos blogai vis dar nėra aiškiai apibrėžti, jiems trūksta: a) suvokimo, kad rašoma skaitytojui; b) informacijos naujumo (dažniausiai „virškinama“ kitų šaltinių informacija); c) gilių pasirinktos srities žinių.

6 Comments

 1. Paulius

  Natūralu, kad pas mus mažiau blogerių negu vakaruose. Viena svarbiausių priežasčių ta, kad interneto plėtra tik neseniai įgavo dabartinį pagreitį.

  Dėl profesionalumo, tai galiu pasakyti, kad būtų labai smagu, kad žinomi Lietuvos ekonomistai, žiniasklaidininkai, politikai, verslininkai, mokslininkai sukurtų savo blogus.

  Juk moksleivis ar studentas dar sunkokai gali dėlioti išties rimtus tekstus.

 2. internetas

  Manau, kad jauni žmonės turėtų išnaudoti BLOGus, kaip savo karjeros kūrimo įrankius. Darbdavys pastebės protingą autorių ir net CV nereiks siųsti.

 3. Anonymous

  Kas per šudas, tas BLOGas. Vel kažkokią šiukšlę į lietuvių kalbą įkišot?

 4. liutauras

  yra toks reiškinys kalbos moksle, kai žodžiai skamba identiškai, tačiau reiškia skirtingas prasmes. sveiki atvykę į blogų karalystę! 😉

 5. Eimantas Vaičiūnas

  vieno iš blogų privalumų (subjektyvumo) pagrindu drįsčiau paneigti nurodytą a) trūkumą. Yra begalė blogų (manau 99.9% blogas.lt sistemos), kuriose nepilnamečiai ar šiaip kokie žmogeliai verkia apie savo asmeninį gyvenimą.

 6. liutauras

  Eimantai, tačiau tie 99,9% (dėl skaičiaus galima ginčytis) ie yra mažiau įdomūs, nes rašo sau apie save. jeigu rašytų apie save kitiems – tai būtų puikios istorijos. pvz. blogas.lt/pasimetusimintyse (deja, ne-draugams nepasiekiamas)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *