XXI a. kasdienybės dienoraštis

Viena istorija. Du pasakojimai. Per vidurį – žiniasklaida

Pozityvas – valio internetui Negatyvas – kraujasiurbiai tarpininkai
Šiais laikais įmonei naudotis technologijų pasiekimais ir neturėti antivirusinių programų – tikras vaikščiojimas ašmenimis. Deja, kartu su naujais kompiuteriais nemokamai pateiktų „Symantec“ programinės įrangos abonentinės licencinės sutarties laikas baigėsi ir teko ieškoti sprendimo, kaip tai išspręsti efektyviausiu būdu. www.symantecstore.com randu pasiūlymus, tačiau norisi juos palyginti su Lietuvos tiekėjų pasiūlymais. Peržiūrėjęs poros mažmenininkų interneto katalogus suprantu, kad naudojamos programinės įrangos versijos abonentinių licencijų pratęsimo nėra…

Būdamas legalios programinės įrangos šalininkas susirandu tokiais klausimais noriai konsultuojančią „BSA Lietuvą“ ir klausiu – kas Lietuvoje atstovauja „Symantec“. Atsiliepusi mergina nurodo „TD Baltic“ ir tel. nr. 278-0610. Skambinu. Tikriausiai pataikiau sekretorei, kuriai kantriai pakartoju visą istoriją. Mergina ryškiai nelabai suvokia, kas yra „Symantec“, o gal ir programinė įranga apskritai. Nukreipia pas vadybininką Simą. Simas persiunčia dar vienai kolegei.

Valio! Ši „TD Baltic“ darbuotoja pagaliau supranta mano klausimo esmę. Deja, gali pasiūlyti tik 10-ies darbo vietų licenciją. O man reikia vienos „Norton Antivirus 2005“ ir vienos „Norton Internet Security 2005“. Pasirodo, pavieniai vartotojai turi pirkti naują „Norton Antivirus 2007“ versiją, kuri kainuoja šimtu litu brangiau, nei man reikalingas abonimento pratęsimas interneto parduotuvėje.

Grįžtu į symantecstore.com.. šiaip ne taip randu galimybę įrašyti įmonės PVM mokėtojo kodą. Valio! Pinigus buhalterė, reiškia, grąžins. Panaudoju savo nenokamą „Hansabanko Ego“, gaunu magišką 11-os simbolių seką ir ji.. suveikia! Myliu elektroninę komerciją. Užuojauta tuščia eiga dirbantiems lietuviškiesiems tarpininkams..

Šiais laikais įmonės nebegali naudotis technologijų pasiekimais ir neturėti antivirusinių programų. Deja, dažnai net sąžiningos lietuviškos įmonės susiduria su užsienio verslininkų savanaudiškumu – pavyzdžiui, „Symantec“ programinės įrangos abonentinės licencinės sutarties laikas baigėsi ir teko ieškoti sprendimo, kaip tai išspręsti efektyviausiu būdu. „Symantec“ interneto parduotuvėje radau keletą pasiūlymų, tačiau iki konkrečių galimybių prikti ES šalies piliečiams ir įmonėms teko naršyti beveik pusvalandį, apie kokią nors lietuvių kalbą tegalima pasvajoti. Pradinė planuojamo pirkinio kaina JAV pirkėjui ~60 USD.

Lengviausia, aišku, būtų naudotis vogta programine įranga, kurios praktiškai kiekvieno interneto paslaugų tiekėjo FTP tarnybinėse stotyse pilna. Bijodamas „BSA Lietuvą“ baudų skambinu ir klausiu – kas Lietuvoje atstovauja „Symantec“. Atsiliepusi mergina pasimeta ir, pusę minutės pagalvojusi, nurodo „TD Baltic“. Skambinu – pataikau sekretorei, kuriai bandau išaiškinti licencinės sutarties sąlygas. Mergina ryškiai nelabai suvokia net kas yra programinė įranga. Po poros minučių ginčo peradresuoja pas vadybininką Simą, šis persiunčia pas dar vieną kolegę.

Po dešimties minučių pokalbių oficialaus (!) „Symantec“ atstovo darbuotoja pagaliau supranta mano klausimo esmę. Tačiau konstatuoja, kad esu paliktas likimo valiai. Pavieniai vartotojai privalo pirkti naujas antivirusinių programų versijas ir neturi galimybės Lietuvoje įsigyti abonentinės licencinės sutarties pratęsimo paketų. Rezultatas – vietoj internete matytos 60 USD kainos turėtume mokėti apie 350 Lt..

Belieka grįžti į monopolisto (jeigu nori gyventi ramų nuo IT pavojų apsaugotą gyvenimą) www.symantecstore.com.. šiaip ne taip randu galimybę įrašyti įmonės VAT (PVM) mokėtojo kodą. Valio! Deja, turiu naudoti savo asmeninę kreditinę kortelę, skolinti asmeninius pinigus įmonei. Taip mus ir apgaudinėja, kai vienuolika skaitmenų (toks yra pirkinio turinys) lietuviai parduoda už dvigubai didesnę kainą, nei amerikonai.

7 Comments

 1. Jonas

  O kodel jus pasiryzes moketi $60 uz tokia programine iranga? Juk galima naudotis nemokama Avast, arba paprastu keygen :]

 2. liutauras

  nes ramus miegas brangesnis, nei 60 USD 😉

 3. Paulius

  Jei kompiuteris ne įmonės, tai laisvai galima naudoti nemokamas antivirusines. Pavyzdžiui puiki ir lengva – AVG Free. Iš patirties sakau. Žinoma, blūdijant po neaiškius puslapius gali padėti tik koks nors Linux Live CD.

 4. Anonymous

  sekmadieni sunkiai mastosi. Kuri cia ziniasklaida sitaip medijavo ir suredagavo ?

 5. liutauras

  žiniasklaida nereagavo ir nereikia 🙂

  tiesiog eilinę situaciją pateikiau dviem būdais. vienur mačiau gera, kitur bloga. ideali žiniasklaida iš viso to turėtų nuimti teksto subjektyvumą (paliekant žmonių nuomonių subjektyvumą) ir pateikti dvi ar daugiau skirtingų nuomonių. viso to balansas ir būtų žiniasklaidos siekiamybė

 6. Anonymous

  Aišku, pasakojimas ne apie tai, bet kam iš tiesų naudoti tokią prastai vertinamą programinę įrangą kaip Norton? Juk yra tikrai geresnių. Yra testų kompiuteriniuose žurnaluose, kuriuos, mačiau nuotraukoje, skaitote. Tos kitos, geresnės, vargu ar kainuotų brangiau.

 7. liutauras

  dėl kitų p/į produktų – teisybė, yra, tačiau inercija toks patogus dalykas… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *