Gėda.
Su visa tolerancija kitataučiams ir gerbdamas ilgametes Lietuvos kosmopolitines tradicijas esu griežtai prieš skubotą Pilietybės įstatymo keitimą:
- Lietuvos piliečiu galima laikyti tik tuos asmenis, kurie valingai siekia integruotis į Lietuvos visuomenę;
- Lietuvos piliečiu galima laikyti tik tuos asmenis, kurie yra susipažinę su Lietuvos istorija, kultūra ir gali bent minimaliai kalbėti bei rašyti lietuviškai;
- Lietuvos piliečiu galima laikyti tik tuos asmenis, kurie turi ilgalaikius (o ne vieno čempionato trukmės) santykius.
Be to, kaip bežiūrėtum, tačiau itin juokingai atrodo prancūzų futbolo rinktinė, kurioje savo šaknimis tikrų prancūzų iš esmės nėra..
KAd ir kiek pustum pries veja jis visvien atgal pucia
KAtre kad ir kokiais budais, bet visvien gaus…
Kad ir kaip pritarčiau tavo įdėjoms, turiu pastebėt, kad pagal tavo piliečio kriterijus, geram trečdaliui Lietuvos "piliečių" (lenkų, rusų, ir t.t.) turėtu būti atimtos pilietybės.
Jau užkniso kai gatvėję į tave kreipiasi rusiškai su tokiu dideliu pasitikėjimu, kad atrodo kiekvieno lietuvio pareiga mokėti rusiškai.
pritariu del pilietybes nesuteikimo. nafig reikia? rinktineje turi buti tik lietuviai ir taskas. nelaimesim tai nelaimesim, vadinasi neesam pakankamai stiprus, bet del to istatymus keist? absurdas. juolab kad netikiu jog cia is didelio noro mums padet ji tos pilietybes siekia…graikijoje matyt istatymai grieztesni + stiprios krepsinio lygos (moteru) nera.
Truputį nesutinku. Iš esmės kalbos mokėjimo aš nelaikau esminiu požymiu. Daug Lietuvos piliečių labai prastai kalba lietuviškai, galbūt net nemoka skaityti, tačiau esminė jų savybė – jie visi yra mūsų visuomenės nariai. Todėl baltarusiai, lenkai, latviai, žydai, totoriai ir visi kiti yra tiek pat puikūs Lietuvos piliečiai, jeigu jie gyvena mūsų visuomenėje, su ja sieja savo ir savo vaikų ateitį.
Manau, kad daugelis lietuvių taip mano. Bet mūsų valdžia visiškai atitrūkusi nuo visuomenės. Tas aišku kai ant delno. Suprantu tik viena: Kai taip pasakai tuoj išgirsti valdžios šalininkų balsus: "O ką, manai, kad tavo nuomonę parems dauguma. Tu esi didesnė mažuma negu aš" Niekaip negalima jiems įrodyti, kad pradžioje reikia grįžti bent prie susiklausymo, kad galima būtų spręsti, kas mažuma ir kas dauguma. Jie mažuma ne dėl savo nuomonių o dėl to kad šito nepajėgia niekaip suprasti. – Labai norėčiau, kad pilietybės įstatymas turėtų savo vertę. Jeigu yra susitarta, kad dalyvauja savos šalies piliečiai, tai to ir laikykimės. Taip būtų visiems geriau.